Top

Boş Zamanlarınızı Değerlendirin

Ders Çalışırken Mutlaka Ara Verin
Çünkü hiç ara vermeden ders çalıştığınızda birincisi dikkatiniz dağılıyor, enerjiniz düşüyor ve aslında 1 saatte yapacağınız çalışmayı daha uzun sürede yapıyorsunuz. Dolayısıyla ara vermeden çalıştığınızda daha verimsiz oluyor.

Kitap Okumak

Sınavda özellikle Türkçe paragraf sorularında soruyu hızlı okuma, paragraf sorularını daha kolay yanıtlama konusunda çok faydası olacağını göreceksiniz. Aslında tüm derslerde kitap okuyan kişilerin soruyu doğru anlama konusunda bir adım önde olacağını söyleyebiliriz. Sınavlarda soruyu doğru çözmek için önce soruyu doğru anlamak gerekli olduğunu hepimiz biliyoruz.

Müzik, Resim veya Spor Yapmak
Müzik, sanat veya spor alanlarında alınacak bir başarı kişinin ne kadar azimli ve çalışkan olduğu hakkında iyi bir izlenim bırakacaktır. Bu şekilde bir hobi edinmek güzel vakit geçirmenin yanında okullara ve iş yerlerine başvururken, CV nizi oluştururken size çok yardımcı olacaktır.

Sınava hazırlık döneminde bu tarz uzun zaman gerektiren hobileri ne kadar sıklıkla yapabilirim diye soruyorsunuzdur muhakkak. Tabi ki de bu dönemde sosyal aktivitelere daha az zaman ayırmak zorunda kalabilirsiniz. Ancak mutlaka belirli günlerde bu aktiviteler için kendinize zaman ayırın ve kendinizi ödüllendirin. Böylece ders çalışırken de daha motive olup daha verimli olacaksınız.

WhatsappWhatsapp